Palma de Mallorca

La Soledad

Palma se skládá z několika čtvrtí, z nichž některé jsou velmi známé, jako La Lonja nebo Santa Catalina. Čtvrť La Soledad je nově vznikající a rozvíjející se čtvrť se spoustou kultury a charakteru. V polovině 19. století to bylo jedno z nejdůležitějších center rozvoje průmyslové výroby ve městě Palma. Zde můžete navštívit zbytky textilních a obuvnických továren, které jsou nyní přeměněny na muzea, parky a kulturní budovy.

Palma de Mallorca je hlavním městem ostrova Mallorca a Baleárských ostrovů. Je to největší město a město s největší ekonomickou a kulturní nabídkou. Nachází se u Středozemního moře, Palma de Mallorca je velmi blízko Barcelony a je velmi dobře spojena po moři a vzduchem se zbytkem Španělska a Evropy.

Palma je klidné a uvolněné město. Promenády lemované stromy vás zvou k procházce a cítit mořský vánek. Obchody na náměstích a uličkách nabízejí příležitost k nákupní procházce nebo si můžete vychutnat typická jídla středomořské gastronomie na jedné z několika teras.

Staré město s malými úzkými uličkami zve, abyste se v nich ztratili. Procházka historickým centrem je nejlepší způsob, jak poznat město prostřednictvím jeho architektury. Toto je příklad kulturního mixu starověkých civilizací, které ostrov v minulosti obývaly.